YIC51513PGMGG
Mfr.Part #
YIC51513PGMGG
Manufacturer
YIC
Description
RF RCVR GNSS/GPS ANT MODULE 1513
Stock
11
Manufacturer :
YIC
Product Category :
RF Receivers
Antenna Connector :
Applications :
GPS
Current - Receiving :
150mA
Data Interface :
UART
Data Rate (Max) :
9.6kbps
Features :
Frequency :
1.598GHz ~ 1.605GHz, 1.575GHz
Memory Size :
Modulation or Protocol :
BeiDou, GLONASS, GNSS, GPS
Mounting Type :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Sensitivity :
-165dBm
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
3V ~ 4.3V