YIC51818GMGG-33-C
Mfr.Part #
YIC51818GMGG-33-C
Manufacturer
YIC
Description
RF RCVR GNSS/GPS ANT MODULE 1818
Stock
26
Manufacturer :
YIC
Product Category :
RF Receivers
Antenna Connector :
Applications :
GPS/GNSS Receiver
Current - Receiving :
Data Interface :
Data Rate (Max) :
Features :
Frequency :
1.598GHz ~ 1.605GHz, 1.575GHz
Memory Size :
Modulation or Protocol :
BeiDou, Galileo, Glonass, GPS, QSZZ
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Sensitivity :
-161dBm
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
3.3V ~ 5V