1575AT47A0040
Mfr.Part #
1575AT47A0040
Manufacturer
Johanson Technology
Description
RF ANT 1.575GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Chip
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
1.575GHz
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.555GHz ~ 1.595GHz
Gain :
-1dBi
Ingress Protection :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
3 W