0953AT43A0006E
Mfr.Part #
0953AT43A0006E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
RF ANT 953MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Chip
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
953MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
950MHz ~ 956MHz
Gain :
-1dBi
Ingress Protection :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
2 W