ATA016A0X43
Mfr.Part #
ATA016A0X43
Description
DC DC CONVERTER 0.8-5.5V 88W
Current - Output (Max) :
16A
Efficiency :
92%
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
11-SIP Module
Power (Watts) :
88 W
Voltage - Input (Max) :
14V
Voltage - Input (Min) :
8.3V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0.8 ~ 5.5V