JRCW016A0R41-TZ
Mfr.Part #
JRCW016A0R41-TZ
Description
DC DC CONVERTER 28V 450W
Control Features :
Enable, Active Low
Current - Output (Max) :
16A
Efficiency :
93.5%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
9-DIP Module, 1/2 Brick
Power (Watts) :
450 W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
28V