JRCW450R41-TZ
Mfr.Part #
JRCW450R41-TZ
Description
DC DC CONVERTER 32V 450W
Current - Output (Max) :
14A
Efficiency :
94%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
9-DIP Module, 1/2 Brick
Power (Watts) :
450 W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
32V