QBVW033A0B61-HZ
Mfr.Part #
QBVW033A0B61-HZ
Description
DC DC CONVERTER 12V 400W
Current - Output (Max) :
33A
Efficiency :
96%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-DIP Module
Power (Watts) :
400 W
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V