JRCW450U641Z
Mfr.Part #
JRCW450U641Z
Description
DC DC CONVERTER 48V 450W
Current - Output (Max) :
9.4A
Efficiency :
94%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
9-DIP Module
Power (Watts) :
450 W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
48V