JRCW016A0R641Z
Mfr.Part #
JRCW016A0R641Z
Description
DC DC CONVERTER 28V
Current - Output (Max) :
16A
Efficiency :
93.5%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
Half Brick
Supplier Device Package :
Half Brick
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
28V