OKI-78SR-3.3/1.5-W36H-C
Mfr.Part #
OKI-78SR-3.3/1.5-W36H-C
Manufacturer
Murata Power Solutions
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
1.5A
Efficiency :
85.5%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
3-SIP Module
Power (Watts) :
5 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Linear Regulator Replacement
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
7V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V