IRS-12/4.5-Q48N-C
Mfr.Part #
IRS-12/4.5-Q48N-C
Manufacturer
Murata Power Solutions
Description
DC DC CONVERTER 12V 54W
Stock
21
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
4.55A
Efficiency :
89%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
9-DIP Module, 1/16 Brick
Power (Watts) :
54 W
Product Status :
Active
Standard Number :
Supplier Device Package :
Sixteenth Brick
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
12V