MA0805CG472G250
Mfr.Part #
MA0805CG472G250
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0805
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V