C0201X7R160-101JNP
Mfr.Part #
C0201X7R160-101JNP
Description
CAP CER 100PF 16V X7R 0201
Capacitance :
100 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V