C0201C0G500-390JNP
Mfr.Part #
C0201C0G500-390JNP
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
39 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V