C0201C0G500-330JNP
Mfr.Part #
C0201C0G500-330JNP
Manufacturer
Venkel LTD
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Venkel LTD
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
33 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V