22R473MC
Mfr.Part #
22R473MC
Manufacturer
Murata Power Solutions
Description
FIXED IND 47UH 990MA 220MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
990 mA
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%