12LRS682C
Mfr.Part #
12LRS682C
Manufacturer
Murata Power Solutions
Description
FIXED IND 6.8UH 4.7A 20 MOHM TH
Manufacturer :
Murata Power Solutions
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
4.7 A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%