SC1812-330
Mfr.Part #
SC1812-330
Description
FIXED IND 33UH 500MA 1.3 OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
310mA
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%