SC1812-2R2
Mfr.Part #
SC1812-2R2
Manufacturer
Signal Transformer
Description
FIXED IND 2.2UH 1.55A 143MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Current Rating (Amps) :
1.55 A
DC Resistance (DCR) :
143mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%