SC1812-1R5
Mfr.Part #
SC1812-1R5
Description
FIXED IND 1.5UH 1.64A 117MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1A
Current Rating (Amps) :
1.64 A
DC Resistance (DCR) :
117mOhm Max
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%