SC1812-1R0
Mfr.Part #
SC1812-1R0
Description
FIXED IND 1UH 1.75A 104 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.08A
Current Rating (Amps) :
1.75 A
DC Resistance (DCR) :
104mOhm Max
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%