SC1812-151
Mfr.Part #
SC1812-151
Description
FIXED IND 150UH 280MA 4.55OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
130mA
Current Rating (Amps) :
280 mA
DC Resistance (DCR) :
4.55Ohm Max
Inductance :
150 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%