SC1812-101
Mfr.Part #
SC1812-101
Description
FIXED IND 100UH 340MA 2.86OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
190mA
Current Rating (Amps) :
340 mA
DC Resistance (DCR) :
2.86Ohm Max
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%