SCRH3D16-820
Mfr.Part #
SCRH3D16-820
Description
FIXED IND 82UH 410MA 1.55OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
170mA
Current Rating (Amps) :
410 mA
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
Inductance :
82 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±30%