SCRH3D16-680
Mfr.Part #
SCRH3D16-680
Description
FIXED IND 68UH 440MA 1.28OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
200mA
Current Rating (Amps) :
440 mA
DC Resistance (DCR) :
1.28Ohm Max
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±30%