SCRH3D16-1R5
Mfr.Part #
SCRH3D16-1R5
Manufacturer
Signal Transformer
Description
FIXED IND 1.5UH 2.25A 52MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.55A
Current Rating (Amps) :
2.25 A
DC Resistance (DCR) :
52mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%