NPA4.7M100
Mfr.Part #
NPA4.7M100
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100 V