NPA470M25
Mfr.Part #
NPA470M25
Description
CAP ALUM 470UF 20% 25V AXIAL
Stock
420
Capacitance :
470 µF
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V