L-14W56NKV4E
Mfr.Part #
L-14W56NKV4E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
FIXED IND 56NH 600MA 310MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
310mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.9GHz
Inductance :
56 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
40 @ 200MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%