L-14W47NJV4E
Mfr.Part #
L-14W47NJV4E
Description
FIXED IND 47NH 600MA 280MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Inductance :
47 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
40 @ 200MHz
Tolerance :
±5%