L-14W33NJV4E
Mfr.Part #
L-14W33NJV4E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
FIXED IND 33NH 600MA 220MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Inductance :
33 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
43 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%