L-14W10NKV4E
Mfr.Part #
L-14W10NKV4E
Manufacturer
Johanson Technology
Description
FIXED IND 10NH 700MA 130MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Inductance :
10 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
31 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%