WLCW2012Z0J72NPB
Mfr.Part #
WLCW2012Z0J72NPB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 72NH 0805
Current Rating (Amps) :
500 mA
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Inductance :
72 nH
Inductance Frequency - Test :
500 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Q @ Freq :
65 @ 500MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%