WLCW2012Z0J6N2PB
Mfr.Part #
WLCW2012Z0J6N2PB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 6.2NH 0805
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Inductance :
6.2 nH
Inductance Frequency - Test :
1 GHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Q @ Freq :
50 @ 1GHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%