WLCW2012Z0J2R2PB
Mfr.Part #
WLCW2012Z0J2R2PB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 2.2UH 0805
Current Rating (Amps) :
160 mA
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Q @ Freq :
16 @ 7.9MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%