WLCW2012Z0J3R3PB
Mfr.Part #
WLCW2012Z0J3R3PB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 3.3UH 0805
Current Rating (Amps) :
90 mA
DC Resistance (DCR) :
4.4Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Q @ Freq :
15 @ 7.9MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%