WLPH252010MR47PS
Mfr.Part #
WLPH252010MR47PS
Description
POWER CHOKE MOLDED 0.47UH 6.6A
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
4.4 A
DC Resistance (DCR) :
29mOhm Max
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%