WLPH252010MR33PS
Mfr.Part #
WLPH252010MR33PS
Description
POWER CHOKE MOLDED 0.33UH 7.8A
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
4.8 A
DC Resistance (DCR) :
22mOhm Max
Inductance :
330 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%