WLPH252010M2R2PS
Mfr.Part #
WLPH252010M2R2PS
Description
POWER CHOKE MOLDED 2.2UH 3.3A
Current - Saturation (Isat) :
3A
Current Rating (Amps) :
2.1 A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%