WLCW1608Z0J91NPB
Mfr.Part #
WLCW1608Z0J91NPB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 91NH 0603
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.7GHz
Inductance :
91 nH
Inductance Frequency - Test :
150 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
30 @ 150MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%