WLCW1608Z0J20NPB
Mfr.Part #
WLCW1608Z0J20NPB
Description
INDUCTOR WIRE WOUND 20NH 0603
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3GHz
Inductance :
20 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Q @ Freq :
40 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%