WLPH252012M1R0PP
Mfr.Part #
WLPH252012M1R0PP
Description
POWER CHOKE MOLDED 1.0UH 4.4A
Current - Saturation (Isat) :
4.04A
Current Rating (Amps) :
3.18 A
DC Resistance (DCR) :
49mOhm Max
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%