WLPH252010MR68PP
Mfr.Part #
WLPH252010MR68PP
Description
POWER CHOKE MOLDED 0.68UH 4.3A
Current - Saturation (Isat) :
3.87A
Current Rating (Amps) :
3.06 A
DC Resistance (DCR) :
44mOhm Max
Inductance :
680 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%