WLPH252010M1R5PP
Mfr.Part #
WLPH252010M1R5PP
Manufacturer
Walsin Technology
Description
POWER CHOKE MOLDED 1.5UH 2.6A
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.34A
Current Rating (Amps) :
2.25 A
DC Resistance (DCR) :
91mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%