L-05B33NKV6T
Mfr.Part #
L-05B33NKV6T
Manufacturer
Johanson Technology
Description
FIXED IND 33NH 200MA 2.3 OHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.5GHz
Inductance :
33 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±10%