L-14C68NKV4T
Mfr.Part #
L-14C68NKV4T
Description
FIXED IND 68NH 300MA 1.2 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1GHz
Inductance :
68 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Tolerance :
±10%