L-14C18NKV4T
Mfr.Part #
L-14C18NKV4T
Manufacturer
Johanson Technology
Description
FIXED IND 18NH 300MA 600MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
600mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.1GHz
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±10%