L-14C6N8KV4T
Mfr.Part #
L-14C6N8KV4T
Description
FIXED IND 6.8NH 300MA 350MOHM SM
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Inductance :
6.8 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Tolerance :
±10%