L-07C1N6SV6T
Mfr.Part #
L-07C1N6SV6T
Manufacturer
Johanson Technology
Description
FIXED IND 1.6NH 300MA 140MOHM SM
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
14GHz
Inductance :
1.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.3nH